Få din egen lejlighed i Villa Diana

Der er i øjeblikket nedenstående delejerbeviser til salg. Hvert delejerbevis giver brugsret til én lejlighed i én specifik uge i Villa Diana. Prisen fastsættes af sælger med udgangspunkt i efterspørgslen og lejlighedens attraktivitet – sommeruger er typisk dyrere end efterår/vinter. Kontakt sælger for at få oplyst pris og afklaret eventuelle andre spørgsmål.

Ved køb af en lejlighed indtræder du automatisk delejerforeningen Club Diana som står for driften af Villa Diana. Delejerforeningen er gældfri og har likviditet til at vedligeholde ejendommen på et efter italienske forhold højt niveau. Som delejer har du ingen hæftelse udover det årlige kontingent, som dækker alle omkostninger herunder rengøring, linnedvask, forbrugsafgifter og vedligeholdelse af ejendommen både udvendigt og indvendigt.

Kontingentet opkræves hvert år i januar og fastsættes af delejerne på den generalforsamling. Pt. er kontingentet kr. 2.900 pr. år per delejerbevis.

Skriv til bestyrelsen@villadiana.dk, hvis du har spørgsmål eller hvis du som delejer ønsker at sætte din lejlighed til salg.

Forår: ugenr. – lejl. Navn e-mail
06-6 Knud Rasmussen joyandknud@hotmail.com
06-7 Knud Rasmussen joyandknud@hotmail.com
07-3 James Malone malone@os.dk
07-6 Knud Rasmussen joyandknud@hotmail.com
07-7 Knud Rasmussen joyandknud@hotmail.com
07-1 Club Diana bestyrelsen@villadiana.dk
08-1 Club Diana bestyrelsen@villadiana.dk
08-4 Janne Kjærgaard jannekaard@gmail.com
08-5 Inge Henningsen wboa1944@gmail.com
09-5 Ulla Amter amter@dadlnet.dk
10-1 Club Diana bestyrelsen@villadiana.dk
10-2 Susanne Bytov susbytov@webspeed.dk
11-2 Susanne Bytov susbytov@webspeed.dk
12-2 Kurt Hansen Kurt@haustrup.dk
12-4 Helle Boesen helle@ewb.dk
12-7 Ena Pedersen pedersenena@gmail.com
13-2 Kurt Hansen Kurt@haustrup.dk
13-3 Agergaard og Fugl agerfugl@mail.dk
14-2 Else Margrethe Lønberg ml@emlonberg.dk
14-3 Agergaard og Fugl agerfugl@mail.dk
16-3 Gunilla Corell gunilla.corell@telia.com
16-6 Niels Bowmann niels@bowmann.dk
17-6 Niels Bowmann niels@bowmann.dk
20-8 Carsten Pedersen carstenkpedersen@gmail.com
21-6 Helle Boesen helle@ewb.dk
Sommer: ugenr. – lejl. Navn e-mail
25-7 Erik Høgh erik.hogh@gmail.com
25-8 Carsten Pedersen carstenkpedersen@gmail.com
26-8 Carsten Pedersen carstenkpedersen@gmail.com
31-7 Stig Valeur Andersen stigvaleur@hotmail.com
Efterår: ugenr. – lejl. Navn e-mail
40-2 Ana Maria Demant amdemant@gmail.com
40-3 Dina Freitag db@engelogfreitag.dk
42-1 Klaus Aagaard klausaagaard58@gmail.com
42-7 Gitte Damgaard gitdam49@gmail.com
42-8 Thomas Akselsen thomas290272@hotmail.com
44-8 Kirsten Søgaard soegaard@dadlnet.dk
45-1 Frede Haahr fh@tec.dk
46-2 Bente Borgaard bbjop@webspeed.dk
46-5 Ulla Amter amter@dadlnet.dk
47-1 Klaus Jespersen klaus.jespersen@royalunibrew.com
47-5 Ulla Amter amter@dadlnet.dk
48-5 Ulla Amter amter@dadlnet.dk
48-8 Annette og Preben Størling ps.1249@yahoo.com
49-1 Clara Wickstrøm clara.wickstrom@kolumbus.fi
49-2 Eva Jensen eva_jensen@hotmail.com
49-3 Susanne Christensen sc@forumadvokater.dk
50-1 Club Diana bestyrelsen@villadiana.dk
50-2 Club Diana bestyrelsen@villadiana.dk
50-3 Club Diana bestyrelsen@villadiana.dk
50-4 Club Diana bestyrelsen@villadiana.dk
50-6 Club Diana bestyrelsen@villadiana.dk
51-1 Club Diana bestyrelsen@villadiana.dk
51-2 Club Diana bestyrelsen@villadiana.dk
51-4 Gitte og Steen Olsen olsen33@youmail.dk
52-4 Gitte og Steen Olsen olsen33@youmail.dk
BACK